Úvod > Závodění
Michael Maier vyhrál republikový šampionát ve třídě Finn

4. září - Lipno (Českokrumlovsko) - Michael Maier suverénně vyhrál mezinárodní republikový šampionát ve třídě Finn.

Zkušený reprezentant, který se před několika dny vrátil z předolympijské regaty v Číně, porazil na Lipně o pět bodů Australana Anthonyho Nossitera. Třetí dojel Florian Raudaschl z Rakouska.
Maier, který s Martinem Trčkou vybojoval doposud jediná dvě česká účastnická místa pro OH v Pekingu, potvrdil mezi 33 jachtaři roli favorita a regatu jasně ovládl. Další domácí závodníci v neděli skončili těsně pod stupni vítězů: junior Tomáš Vika obsadil čtvrté a Rudolf Lidařík páté místo.